silniki z obcym chłodzeniem

Obce chłodzenie to nic innego jak zewnętrzny wentylator, o niezależnym zasilaniu, który nadbudowuje się na silnik w celu lepszego odprowadzania ciepła. W większości przypadków, stosuję się je przy pracy silnika z falownikiem, kiedy przy niskich obrotach wentylatora własnego, efektywność chłodzenia jest niska i silnik zaczyna się grzać. Przegrzanie silnika może doprowadzić do jego uszkodzenia. Obce chłodzenie stosuje się najczęściej kiedy obroty silnika przy pracy ciągłej lub długotrwałej są poniżej 700[1/min]. Nie jest to sztywna granica. Wszystko zależy od warunków otoczenia, temperatury, wilgotności, zapylenia , warunków zabudowy(cyrkulacja powietrza) oraz obciążenia. W pewnych specjalnych przypadkach nawet silniki 8-polowe (ok700 [1/min]) wyposaża się w zewnętrzny wentylator. Wszystko zależy jaką temperaturę uzyskuje silnik podczas pracy.
W ofercie posiadamy obce chłodzenia, który możemy nabudować na praktycznie każdy silnik. Posiadają one w standardzie zasilanie 230V lub 400V(na zapytanie inne napięcia). Należy pamiętać, że podczas pracy z falownikiem, obce chłodzenie musi być podłączone niezależnie.

Wyświetlanie jednego wyniku

KONTAKT

Oddział w Warszawie tel: (22) 632-24-45
Oddział w Łomiankach fax: (22) 751-99-39
kacperek@kacperek.pl

Dział handlowy pracuje w godzinach 7.00-15.30.
Po wcześniejszym uzgodnieniu z działem handlowym możliwy jest odbiór zamówień po godzinie 15.30 z oddziału w Łomiankach.

Brak wcześniejszego kontaktu może spowodować, że towar nie będzie dostępny.

DOŁĄCZ DO NAS

© 2018 Kacperek | All rights reserved. | Wykonanie: Goldkey
TOP