SIŁOWNIKI ŚRUBOWE MRP

Siłowniki śrubowe (dźwigniki śrubowe) MRP to mechaniczne urządzenia służące do przesuwu liniowego na odległość do ok. 2,5 metra:
– przemieszczenia w pionie (podnoszenie, opuszczanie) obiektów o masie do 10 ton,
– przemieszczenia w poziomie (ciągnięcie, pchanie, dociskanie) obiektów o znacznie większej masie niż ta określona dla przesuwu pionowego w zależności od podłoża.
Siłowniki śrubowe umożliwiają uzyskiwanie praktycznie dowolnej prędkości przesuwu ciężaru nieprzekraczającej prędkości maksymalnej określonej dla danej wielkości siłownika.

Dźwigniki śrubowe można ze sobą łączyć. Z jednego silnika można napędzać kilka lub nawet kilkanaście siłowników. Wysuw śrub jest wtedy synchroniczny.
Dokładność wysuwu i pozycjonowanie śruby można realizować dzięki zastosowaniu enkodera, który możemy nabudować na silnik lub siłownik. Możliwe jest również zastosowanie silników serwo dostępnych również w naszej ofercie.
Siłowniki śrubowe, w pewnym zakresie, mogą zastąpić siłowniki hydrauliczne i pneumatyczne, które są często awaryjne.
Dzięki zastosowaniu czujników krańcowych wysuw śruby jest pod kontrolą. Wysuw śruby może być cykliczny i zautomatyzowany.
Siłowniki zapewniają samohamowność, co jest wielką zaletą w przypadku odpowiedzialnych aplikacji. Jeśli wymagane jest szybkie i pewne zatrzymanie, w zestawie z siłownikiemproponujemy silniki z hamulcem lub hamulec nabudowany na siłownik.
Siłowniki mogą być napędzane ręcznie, silnikami prądu stałego (DC), silnikami hydraulicznymi i pneumatycznymi.
Wraz z siłownikami MRP oferujemy doradztwo techniczne w zakresie optymalizacji doboru dla określonych przez klientów warunków pracy.

Przewaga siłowników śrubowych nad pneumatycznymi i hydraulicznymi:
– brak konieczności rozbudowy układu o oprzyrządowanie;
– brak konieczności posiadania agregatu, sprężarki;
– precyzyjniejsze od pneumatycznych;
– możliwość napędu ręcznego, jednocześnie ręcznego oraz z silnikiem prądu stałego DC lub zmiennego AC;
– duży skok;
– samohamowność;
– niższa cena.

KONTAKT

Oddział w Warszawie tel: (22) 632-24-45
Oddział w Łomiankach tel: (22) 751-99-39
kacperek@kacperek.pl

Dział handlowy pracuje w godzinach 7.00-15.30.

Możliwy jest odbiór zamówień z oddziału w Łomiankach poza godzinami pracy działu handlowego po uprzednim uzgodnieniu z handlowcem prowadzącym zamówienie. Brak wcześniejszego uzgodnienia może spowodować, że towar nie będzie przygotowany do odbioru.

Formularz zgłaszania nieprawidłowości

DOŁĄCZ DO NAS

© 2018 Kacperek | All rights reserved. | Wykonanie: Goldkey
TOP