TW - wariatory mechaniczne

Wyświetlanie wszystkich 7 wyników

INFORMACJE OGÓLNE

Wariatory mechaniczne TW to bezstopniowe przekładnie cierne służące do płynnej regulacji prędkości obrotowej silnika.

Zasada działania mechanicznego wariatora TW jest analogiczna do zasady działania typowej przekładni planetarnej. Różnica polega na możliwości zmiany promieniowego położenia talerzyków satelitowych, co powoduje zmienną prędkość ich odtaczania po nieruchomej bieżni koronowej. Zmiana prędkości odtaczania talerzyków wpływa na zmianę prędkości ich jarzma połączonego z wałkiem zdawczym.
Stożkowe talerzyki w czasie odtaczania trą się pomiędzy ściskającymi je tarczami bieżni centralnej i bieżni koronowej. Regulacja prędkości pokrętłem dopuszczalna jest tylko podczas pracy silnika. Próba zmiany położenia talerzyków na postoju powoduje ich trwałe odkształcenie, a tym samym uszkodzenie całego wariatora.

Kompaktowy korpus wariatorów mechanicznych – aluminiowy lub żeliwny – oraz przyłącza silnikowe w standardzie IEC pozwalają na połączenie ze wszystkimi typami silników elektrycznych oraz przekładni.
Dzięki połączeniu wariatorów z odpowiednimi reduktorami możemy uzyskać bardzo szerokie zakresy prędkości obrotowej.

Ogromną zaletą wariatorów jest to, że dzięki wieloobrotowemu pokrętłu regulacji można bardzo precyzyjnie ustawić wymaganą prędkość wyjściową. Regulacja prędkości pokrętłem dopuszczalna jest tylko podczas pracy silnika.

Wariatory dostępne są w siedmiu wielkościach.
Zakres mocy od 0,12 do 7,5kW.
Dostępne kołnierze IEC: 63B5, 71B5, 80B5, 90B5, 100/112B5 i 132B5.

KONTAKT

Oddział w Warszawie tel: (22) 632-24-45
Oddział w Łomiankach tel: (22) 751-99-39
kacperek@kacperek.pl

Dział handlowy pracuje w godzinach 7.00-15.30.

Możliwy jest odbiór zamówień z oddziału w Łomiankach poza godzinami pracy działu handlowego po uprzednim uzgodnieniu z handlowcem prowadzącym zamówienie. Brak wcześniejszego uzgodnienia może spowodować, że towar nie będzie przygotowany do odbioru.

Formularz zgłaszania nieprawidłowości

DOŁĄCZ DO NAS

© 2018 Kacperek | All rights reserved. | Wykonanie: Goldkey
TOP